Magic Smooth 1

Cihaz Hakkında

Diode Lazerler 808nm dalga boyunda ışın üreten lazerlere verilen genel bir isimdir. Diode ütüleme lazer epilasyon cihazları ile diğer lazer epilasyon cihazları arasında farklı teknolojik özellikler bulunmaktadır. Diode ütüleme lazerler, diğer lazerlerden daha derine nüfus eder. Bu sebeple derin yerleşim gösteren kıllara daha etkin ulaşır, ütüleme tekniği ile kolaylık sağlar.

Diode ütüleme lazerler, diğer lazer cihazlarının göremediği ve genelde yüz, sırt, kol ve üst bacak bölgesinde bulunan daha ince kıllarda daha etkilidir. Bu sebeple bir lazer epilasyon polikliniğinde mutlaka bulunmalıdır. Tüm vücut bölgelerinde sonuçlar değerlendirildiğinde, diode ütüleme lazerler, diğer lazer epilasyon cihazlarına nazaran daha etkili cihazlardır. Diode ütüleme lazerlerin, diğer lazer epilasyon cihazlarına göre bir çok önemli avantajı bulunmaktadır. Diode ütüleme lazer epilasyon cihazları her cilt tipinde uygulanabilmektedir. Ayrıca gerekli önlemler alındığı takdirde dört mevsim boyunca uygulanabilir.

Magic Smooth Diode Lazer Epilasyon Cihazı

Başlık Soğutması: USA Lumenis System (-10 C)
Soğutma Sistemi: Çift Tec-Cooling
Diode Çıkış Gücü: 1600 Watt
Ekran: 10.4 Inch Dokunmatik Ekran
Lazer Tipi: Diode Lazer
Dalga Boyu: 808nm
Tarama Alanı: 10x10mm – 12x20mm
Atış Hızı: 1-10 Hz
Atış Genişliği: 1-400 Ms
Enerji: 1-120 Joule / Cm²
Operasyon Modu: 5 Farklı Cilt Ve Kıl Tipi

2 Yıl Başlık ya da 30 Milyon Atış Garantisi
Her Kullanıcı İçin Cihaz Kullanım Eğitimi
Bilgi Al

Sıkça Sorulan Sorular

Diode Lazer Nedir?

Diode lazerler 810 nanometre dalga boyuna sahip olan lazerlere verilen genel isimdir. Birçok ülkede üretilen diode lazerler ülkemizde de kullanılmaktadır. Diode lazer alexandrite lazer cihazından farklı teknolojik özelliklere sahiptir. İki tür de epilasyon uygulamasında kullanılsa da, ikisi arasında farklılıklar bulunmaktadır. Diode lazer, alexandrite lazerden daha derine iner. Bu sebeple derinin alt tabakalarında bulunan kıllarda daha etkin tedavi sağlar.

Diode lazer yüz, sırt, kol bölgesinde en etkili lazerdir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde mutlaka bulunmalıdır.
Diode lazerin bir önemli avantajı da, tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Diode Lazer Avantajları Nedir?

  • Deride leke kalma ihtimali azdır.
  • Koyu renkli ciltte dahil olmak üzere, diode lazer tüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen cihazlardır.
  • Kontakt ya da hava soğutmalı tipleri vardır.
  • Dalga boyu deride alexandrite ve ruby lazerlere göre daha derine ulaşabilir.
  • Atış süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur ve esmer tenlilerde kullanılabilir.
  • Atış süresinin uzun olması ince kıllarda etkisini azaltabilir. Bu sebeple atış süreleri ayarlanabilen diode lazer epilasyon cihazları da üretilmiştir. Bu tip fonksiyonu bulunan diode lazerler ince tüylede etkili olabilen önemli lazerlerdir.
  • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde en başarılı lazerlerdir.

Diode Lazer Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon bikini bölgesi, koltuk altı, tüm bacak bölgelerinde sorunsuzca kullanılabilir. Yüz bölgesinde az sayıda olan koyu tüylerde, dudak üstü tüyleri hariç yüzde bulunan ince yüz tüylerinde uygulanması tavsiye edilmez.

Diode Lazer Kimlere Uygulanmaz?

Ergenlik sürecini tamamlamış olan her kadın ve erkek diode ütüleme lazer epilasyon yaptırabilir. Diode Lazer Epilasyon yaptırmaya karar vermiş kişiler, başvurdukları klinik ya da güzellik salonunda uzman estetisyenler tarafından muayene edilir ve detaylı değerlendirme ve bilgilendirme sonrasında “Diode Lazer Epilasyon” uygulanmaya karar verilir. Hamile ve emziren anneler, aktif cilt enfeksiyonu ve ciltte ışık hassasiyeti bulunan kişiler, doktor izni alabilir ya da uygulamayı bir süre erteleyebilir.